Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane

Termostat pro podlahové vytápění – vyberte si ten správný

ZPĚT

Podlahové vytápění je dnes jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných řešení pro zajištění optimálního tepelného komfortu v nemovitostech. Vytápěcí plochou může být podlaha nebo i stěny budovy, čímž je zajištěna správná distribuce tepla do jednotlivých místností. Podlahové vytápění je proto považováno za úsporné a pohodlné. Základní vlastností plošného vytápění, včetně podlahového, je vysoká tepelná setrvačnost. Budovy využívající tento typ vytápění se vyznačují dlouhou dobou vytápění a chlazení. Z tohoto důvodu je nezbytné zvolit automatický řídicí systém pro jednotlivé smyčky podlahového vytápění, aby bylo možné automatizovat a optimalizovat provoz celého systému. Výběrem správného termostatu pro ovládání podlahového vytápění získáte úsporu a tepelný komfort.

Výhody podlahového vytápění

Podlahové vytápění poskytuje luxus rovnoměrné teploty v domě. Eliminuje také přehřívání a podchlazení některých částí objektu, ke kterému často dochází při vytápění radiátory. U podlahového vytápění se teplo šíří sáláním – na rozdíl od radiátorového vytápění (teplo se šíří konvekcí).

Konstrukce podlahového vytápění je zcela skrytá v podlaze, takže je neviditelná, ale to je další důvod, proč je důležité regulovat ho pomocí pokojových termostatů. Tato zařízení zvyšují energetickou účinnost a výkon podlahového vytápění. Vhodně zvolený termostat bude regulovat teplotu tak, aby se přínosy regulace topného systému projevily v životním prostředí, v rozpočtu domácnosti i ve zdraví jejich členů.

Vyberte si nejlepší termostat pro podlahové vytápění z nabídky SALUS Controls

Řada SALUS EXPERT

Jedná se o širokou nabídku produktů SALUS Controls určených pro podlahové vytápění. Tato řada zahrnuje zařízení, která zefektivní podlahové vytápění a přizpůsobí se dennímu rytmu členů domácnosti.

Základní výhody:

 • Vytvoření topných zón pro optimální tepelný komfort – regulace teploty v každé místnosti zvlášť.
 • Velmi snadná instalace a připojení.
 • Použití systémů PWM a VP.
 • Poměr pořizovací ceny a přínosů inovativního řešení.
 • Vysoká kvalita použitých materiálů.
 • Plná funkčnost a možnost individuálního výběru systému na základě mnoha verzí produktů.
 • Optimalizace spotřeby energie.

PWM (řídicí algoritmus) v termostatu pro podlahové vytápění

Každý termostat SALUS Controls určený pro podlahové vytápění má systém PWM. Tento systém eliminuje vysokou tepelnou setrvačnost podlahy. Díky PWM se pohony zavírají nebo otevírají dříve, aby se místnosti zbytečně nepřehřívaly nebo nechladily.

VP (Valve Protection) – ochrana proti ucpání ventilu

Jedná se o funkci, která chrání pohony. Otevírá a zavírá je jednou týdně, a to i v době, kdy není v provozu topení (např. mimo topnou sezónu).

Řada SALUS Smart Home

SALUS Smart Home je moderní systém řízení vytápění (včetně podlahového vytápění), který lze instalovat v nových nebo již užívaných budovách. Součástí systému jsou zařízení, která umožňují nastavit teplotu také prostřednictvím internetu. To je možné prostřednictvím internetové brány UGE600 a bezplatné mobilní aplikace. Produkty SALUS Smart Home umožňují ovládat provoz kotle, čerpadla ústředního topení, teplé vody nebo jiného topného či chladicího zařízení. Řada Smart Home zahrnuje také spolehlivý termostat pro podlahové vytápění.

Co získáte, když si pro ovládání podlahového vytápění vyberete termostat SALUS Controls?

 • Rovnoměrně vyhřátý interiér vaší nemovitosti a snadné ovládání zařízení.
 • Estetický vzhled díky skryté instalaci.
 • Komfort teplé podlahy – termostat Quantum nabízí funkci „TEPLÁ PODLAHA“ bez ohledu na aktivní provozní program.
 • Snížení nákladů na vytápění.

Spolehlivý termostat pro podlahové vytápění je tou nejlepší investicí

Podlahové vytápění má majitelům domů co nabídnout. Je to zcela nová úroveň tepelného komfortu, o kterou je však třeba pečovat. Tento moderní typ vytápění vyžaduje vhodný termostat. Najít ten správný pro podlahové vytápění může být náročné, proto se vyplatí vsadit na osvědčené výrobky. Zveme vás, abyste si prohlédli naši nabídku.

Kontakt
Začít spolupracovat

Kontakt


+42 054 921 59 38


Technická podpora

technik@salus-controls.cz

obchod@thermo-control.cz

  MontážníkUživatelDeveloper
  Salus

  Distributor SALUS Controls:
  Thermo-control CZ s.r.o.

  A1 PARK Lelekovice
  Hlavní 683/104
  664 31 Lelekovice
  IČO: 28302001
  DIČ: CZ28302001
  Firma je vedená u KOS Brno, oddíl C, vložka 59785
  Telefon: +420 549 215 938
  Mobil: +420 775 054 509
  E-mail: obchod@thermo-control.cz

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio